• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PKF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PKF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PKF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PKF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Audition Graphical Waveform Format Adobe

Co to jest plik PKF?

Szczyt pliku utworzonego przez firmę Adobe Audition, aplikacji do produkcji dźwięku. Zawiera dane typu waveform dotyczące określonego pliku .WAV. Wygenerowane automatycznie, gdy plik audio jest otwierany lub importowany.

Pliki PKF umożliwiają wizualne wyświetlanie przebiegu w pliku audio. Po wygenerowaniu pliku PKF przebieg nie musi być ponownie renderowany za każdym razem, gdy plik dźwiękowy lub odpowiedni plik projektu są otwierane.

Format programu PKF został wprowadzony w programie Adobe Audition CS5.5. Jest podobny do formatu .PK używanego w poprzednich wersjach Audition, ale zawiera dane zmiennoprzecinkowe i może wyświetlać dane fali dla sygnałów audio powyżej 0dB. Ponieważ pliki PKF używają nowszego formatu plików niż pliki PK, są one rozpoznawane tylko przez Audition CS5.5 i nowsze wersje.

Jak otworzyć plik PKF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PKF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PKF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PKF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PKF

Inne problemy z plikiem PKF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PKF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PKF:

  • plik PKF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PKF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PKF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik