• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PK4

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PK4. Jeżeli chcesz otworzyć plik PK4, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PK4

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Doom 3 Engine Game Data Format id Software

Co to jest plik PK4?

Plik danych gier skompresowanych używanych przez gry, które korzystają z silnika gier id Tech 4, który został opracowany przez program id Software for Doom 3. Udostępnia zasoby gier, takie jak mapy, grafikę, pliki audio lub inne dane używane do rozgrywki. Podobny do formatu .PK3.

Ponieważ pliki PK4 są kompresowane przy użyciu kompresji Zip, można je rozpakować przy użyciu dowolnego kompatybilnego narzędzia Zip Zip.

Inne gry wykorzystujące silnik Id Tech 4 to Quake 4, Prey, Wolfenstein i Brink.

Jak otworzyć plik PK4?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PK4 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PK4 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PK4 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PK4

Inne problemy z plikiem PK4

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PK4 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PK4:

  • plik PK4 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PK4 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PK4 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik