• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PJPEG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PJPEG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PJPEG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PJPEG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG Image N/A

Co to jest plik PJPEG?

Plik PJPEG to obraz bitmapowy utworzony w formacie Progressive JPEG (PJPEG). Zawiera zakodowane dane mapy bitowej, dzięki czemu pobrany obraz pojawia się stopniowo z rozmytego obrazu do końcowego ostrego obrazu. Pliki PJPEG mogą również napełniać naprzemienne linie poziome, aż zostanie ujawnione pełne zdjęcie.

Pliki PJPEG umożliwiają przeglądanie podglądów obrazów przed pobraniem całego obrazu. Te obrazy były kiedyś używane przez starsze przeglądarki internetowe, takie jak stare wersje programu Microsoft Internet Explorer. Jednak nie są już powszechnie wspierane.

Obraz PJPEG można przekonwertować na obraz .JPG, zmieniając rozszerzenie ".Pjpeg" na ".Jpg", a następnie otwórz go w programie obsługującym obrazy JPG, na przykład Microsoft Photos w systemie Windows lub Apple Preview w systemie macOS. Obraz można wyświetlać, a następnie eksportować do formatu JPEG lub PNG, który jest bardziej powszechnie obsługiwany.

Progresywne JPEG są częściej widoczne z rozszerzeniem .PJPG.

Jak otworzyć plik PJPEG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PJPEG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PJPEG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PJPEG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PJPEG

Inne problemy z plikiem PJPEG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PJPEG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PJPEG:

  • plik PJPEG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PJPEG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PJPEG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik