• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Renamed ZIP Format N/A

Co to jest plik PIZ?

Skompresowane archiwum .ZIP, które zostało przemianowane na odwrócone rozszerzenie. Czasami używane do wysyłania załączników zip, aby filtry serwera poczty elektronicznej nie blokowały wiadomości. Służy również do ukrywania typu pliku lub zapobiegania otwarciu.

Aby otworzyć plik PIZ, zmień nazwę rozszerzenia ".Piz" na ".Zip" i otwórz go za pomocą dowolnego narzędzia do Zip-dekompresyjnego.

Jak otworzyć plik PIZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIZ

Inne problemy z plikiem PIZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIZ:

  • plik PIZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik