• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Program Information Format N/A

Co to jest plik PIF?

Plik PIF zawiera informacje służące do definiowania sposobu uruchamiania programu z systemem MS-DOS. Może służyć również jako skrót do pliku wykonywalnego, podobnie jak plik .LKK i jest powszechnie tworzony, gdy użytkownik tworzy aa skrót do programu DOS lub modyfikuje właściwości programu. Pliki PIF zawierają różne informacje, takie jak ścieżka do pliku .EXE, ilość pamięci, rozmiar czcionki, kolory ekranu i rozmiar okna programu.

System Microsoft Windows analizuje pliki PIF za pomocą funkcji ShellExecute i może je uruchamiać jako programy wykonywalne. Dlatego nie należy otwierać pliku PIF wysyłanego jako załącznik poczty e-mail , ponieważ może być używany do przesyłania wirusów lub innych szkodliwych skryptów.

Jak otworzyć plik PIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIF

Inne problemy z plikiem PIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIF:

  • plik PIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik