• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIE. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Glove Programmable Input Emulator Format Carl Kenner

Co to jest plik PIE?

Skrypt, który umożliwia kontrolerowi sprzętu współpracować z GlovePIE (Glove Programmable Input Emulator). Funkcje sprzętowe map, takie jak ruchy i działania przycisków, do poleceń oprogramowania. Umożliwia podłączenie urządzeń wejściowych innych niż PC (nie tylko rękawiczek) do komputera z systemem Windows.

Skrypty GlovePIE są dostępne dla szerokiego spektrum urządzeń, w tym rękawiczek, joysticzek, gamepad, mikrofonów, pilota Wii i kilku innych kontrolerów.

Jak otworzyć plik PIE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIE

Inne problemy z plikiem PIE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIE:

  • plik PIE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik