• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PID

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PID. Jeżeli chcesz otworzyć plik PID, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PID

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Process ID Format N/A

Co to jest plik PID?

Ogólny protokół procesu, dane lub plik konfiguracyjny używany w systemach Unix. Zwykle przechowuje jeden lub kilka identyfikatorów procesów, które jednoznacznie identyfikują proces w systemie operacyjnym.

Przykładem użycia pliku PID jest rejestrowanie identyfikatorów procesów demona, który rozpoczyna się i kończy okresowo.

Jak otworzyć plik PID?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PID jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PID z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PID którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PID

Inne problemy z plikiem PID

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PID nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PID:

  • plik PID którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PID z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PID nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik