• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PGN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PGN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PGN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PGN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Portable Game Notation Format N/A

Co to jest plik PGN?

Format pliku tekstowego służący do rejestrowania ruchu w grze w szachy. Zawiera również nazwę zdarzenia, lokalizację, datę, rundę, nazwy graczy i wynik gry.

Informacje nagłówka pliku PGN są sformatowane przy użyciu tagów. Po nagłówku przenoszenie odtwarzacza jest opisane przy użyciu "movetext", składni opartej na standardowej algebraicznej notacji (SAN).

Do przeglądania plików PGN można używać różnych programów szachowych i przeglądarek PGN.

Jak otworzyć plik PGN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PGN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PGN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PGN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PGN

Inne problemy z plikiem PGN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PGN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PGN:

  • plik PGN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PGN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PGN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik