• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PGD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PGD. Jeżeli chcesz otworzyć plik PGD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PGD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pretty Good Privacy PGPdisk Image Format Symantec

Co to jest plik PGD?

Szyfrowany obraz dysku utworzony przez PGP, program szyfrowania danych będący obecnie własnością firmy Symantec. Zapisuje dane na partycji, którą można zainstalować w środowisku stacjonarnym. Służy do ochrony poufnych plików na komputerze.

PGP został opracowany przez firmę PGP Corporation, która jest obecnie własnością firmy Symantec. Kilka produktów firmy Symantec integruje oprogramowanie PGP do szyfrowania.

Jak otworzyć plik PGD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PGD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PGD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PGD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PGD

Inne problemy z plikiem PGD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PGD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PGD:

  • plik PGD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PGD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PGD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik