• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PFM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PFM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PFM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PFM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Printer Outline Metric Font Format N/A

Co to jest plik PFM?

Czcionka Adobe Type 1 używana przez system operacyjny Microsoft Windows. Zawiera pomiary znaków w czcionce. Wymaga skojarzonego pliku .PFB dla czcionki. Nie zawiera rzeczywistych glifów czcionek, ale pomaga poprawnie wyświetlać czcionkę w pliku PFB.

Aby zainstalować czcionki PFM / PFB w systemie Windows 7, można skopiować pliki PFM i PFB do katalogu C: WindowsFonts, kliknąć prawym przyciskiem myszy plik PFM i wybrać z listy pozycję "Zainstaluj". Następnie można wyświetlić czcionkę za pomocą przeglądarki czcionek systemu Microsoft Windows, którą można otworzyć, przechodząc do katalogu WindowsFonts w Eksploratorze Windows lub wpisując "czcionkę" w polu wyszukiwania w menu Start systemu Windows, a następnie klikając polecenie "Wyświetl zainstalowane czcionki" z wypełnionej listy wyszukiwania.

Jeśli plik PFB nie znajduje się w tym samym katalogu, co plik PFM, może znajdować się w folderze PSFONTS, a plik PFM może znajdować się w folderze PSFONTSPFM.

Jak otworzyć plik PFM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PFM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PFM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PFM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PFM

Inne problemy z plikiem PFM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PFM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PFM:

  • plik PFM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PFM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PFM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik