• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Merak Peep Data Format Merak

Co to jest plik PEX?

Przechowuje modele danych i raporty utworzone przy pomocy programu Merak Peep, programu oceny ekonomicznej ropy naftowej. Służy do tworzenia scenariuszy "Co jeśli", analizy ryzyka i wrażliwości rynkowej, przewidywanych poziomów produkcji i szacowania rezerw.

Jak otworzyć plik PEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEX

Inne problemy z plikiem PEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEX:

  • plik PEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik