• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Privacy Enhanced Mail Security Certificate Format N/A

Co to jest plik PEM?

Plik certyfikatu zakodowany w Base64, na przykład certyfikat X509 szyfrowany przez protokół PEM. Służy do uwierzytelniania bezpiecznej witryny. Zazwyczaj importowany z serwera WWW Apache firmy Unix i zgodny z aplikacjami OpenSSL.

Pliki certyfikatów PEM są generowane automatycznie i nie mają być otwierane ani edytowane ręcznie. Niektóre bezpieczne strony internetowe mogą poprosić użytkowników o przesłanie pliku PEM (ewentualnie wysłanego w wiadomości e-mail) w celu uwierzytelnienia swojej tożsamości.

Jak otworzyć plik PEM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEM

Inne problemy z plikiem PEM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEM:

  • plik PEM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik