• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEAK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEAK. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEAK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEAK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Steinberg Cubase Peak Format Steinberg

Co to jest plik PEAK?

Zawiera obraz fali odpowiadającego mu pliku audio Cubase. Służy do wizualnego wyświetlania danych audio w oknie ścieżki Cubase. Wygenerowane automatycznie, gdy plik audio jest rejestrowany lub importowany do Cubase.

Pliki PEAK są domyślnie zapisywane w folderze Obrazy w bieżącym folderze projektu. Jeśli zostaną usunięte, Cubase będzie odtwarzać pliki po udostępnieniu skojarzonych plików audio.

Pliki PEAK przechowują tylko obraz fali i nie zawierają żadnych danych audio.

Jak otworzyć plik PEAK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEAK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEAK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEAK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEAK

Inne problemy z plikiem PEAK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEAK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEAK:

  • plik PEAK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEAK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEAK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik