• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Installer Patch Creation Process Format Microsoft

Co to jest plik PCP?

Plik używany przez Instalatora Windows, który jest standardowym oprogramowaniem instalacyjnym dołączonym do systemu operacyjnego Windows. Zawiera globalne ustawienia pakietu poprawek oprogramowania. Służy do generowania plików poprawek .MSP.

Pliki PCP można edytować przy użyciu narzędzia Orca.Exe, narzędzia dołączonego do pakietu SDK. Pakiety poprawek mogą być generowane z plików PCP przy użyciu Msimp.Exe i Patchwiz.Dll. Te programy są również dołączone do pakietu Windows SDK.

Jak otworzyć plik PCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCP

Inne problemy z plikiem PCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCP:

  • plik PCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik