• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCAPNG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCAPNG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCAPNG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCAPNG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCAP Next Generation Dump Format N/A

Co to jest plik PCAPNG?

Format przechwytywania pakietów zawierający "zrzut" pakietów danych przechwyconych przez sieć. Zapisano w formacie pliku PCAP Next Generation - standardowym formacie przechowania przechwyconych danych.

Każdy plik PCAPNG zawiera kilka bloków lub danych zawierających różne typy informacji. Przykłady bloków obejmują blok nagłówka sekcji, blok opisu interfejsu, ulepszony blok pakietowy, prosty blok pakietów, blok rozpoznawania nazw i blok statystyk interfejsu. Te bloki mogą być wykorzystane do odtworzenia przechwyconych pakietów w rozpoznawalne dane.

Pcap-NG jest przeznaczony do poprzedniego formatu przechwytywania pakietów Pcap (.PCAP). Firma Wireshark zaczęła używać pliku Pcap-NG w wersji 1.8.

Jak otworzyć plik PCAPNG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCAPNG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCAPNG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCAPNG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCAPNG

Inne problemy z plikiem PCAPNG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCAPNG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCAPNG:

  • plik PCAPNG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCAPNG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCAPNG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik