• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Packet Capture Data Format Wireshark

Co to jest plik PCAP?

Plik danych utworzony przez Wireshark (wcześniej Ethereal), darmowy program służący do analizy sieci. Zawiera dane pakietowe sieciowe utworzone podczas przechwytywania sieci na żywo. Służy do "sniffing pakietów" i analizuje charakterystyki sieci danych. Może być analizowany za pomocą oprogramowania zawierającego biblioteki libpcap lub WinPcap.

Wireshark jest dostępny dla platform Mac, Windows i Linux. Profesorowie i studenci często używają oprogramowania do badania komunikacji danych.

Wireshark został przemianowany na Ethereal w maju 2006 roku ze względu na problemy z marką.

Jak otworzyć plik PCAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCAP

Inne problemy z plikiem PCAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCAP:

  • plik PCAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik