• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PBN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PBN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PBN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PBN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Portable Bridge Notation Format N/A

Co to jest plik PBN?

Plik gry utworzony w formacie PortableName Notation (PBN), standardowym formacie służącym do przechowywania danych w grze w karty. Może zapisać wyniki gry, a także określać zasady postępowania, licytowania, gry i nauczania. Umożliwia wykorzystanie danych z jednej gry na mostku w innej grze.

Format PBN oparty jest na formacie Portable Game Notation (PGN), który jest używany do gier w szachy.

Jak otworzyć plik PBN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PBN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PBN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PBN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PBN

Inne problemy z plikiem PBN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PBN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PBN:

  • plik PBN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PBN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PBN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik