• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PBJ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PBJ. Jeżeli chcesz otworzyć plik PBJ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PBJ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pixel Bender Kernel Byte-code Format Adobe Systems

Co to jest plik PBJ?

Plik filtru obrazu utworzony przez narzędzie Pixel Bender Toolkit, aplikację służącą do tworzenia niestandardowych filtrów obrazu dla aplikacji Flash, Photoshopa i innych produktów firmy Adobe. Zawiera kod bajtu (wykonywalny kod binarny), który został skompilowany z pliku .PBK. Służy do wykonywania manipulacji obrazem, takich jak rozmazania, piksele, fade i twirls.

Pliki PBJ mogą być używane w aplikacjach Adobe Flash Player, ponieważ program Flash Player zawiera środowisko wykonawcze Pixel Bender. Pliki PBJ mogą być dynamicznie ładowane przy użyciu języka ActionScript, języka, który obsługuje aplikacje Flash.

Jak otworzyć plik PBJ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PBJ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PBJ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PBJ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PBJ

Inne problemy z plikiem PBJ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PBJ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PBJ:

  • plik PBJ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PBJ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PBJ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik