• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PANIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PANIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik PANIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PANIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kernel Panic Format N/A

Co to jest plik PANIC?

Plik utworzony przez jądro systemu Unix, wykrywający błąd krytyczny i nie może go odzyskać. Zawiera informacje o stanie urządzenia, gdy wystąpiła awaria, na przykład program i informacje o zrzucie pamięci. Służy do raportowania i rozwiązywania problemów z awariami komputera w systemach Linux i Mac OS X. Zapisano w formacie zwykłego tekstu.

System Mac OS X tworzy plik PANIC, gdy wystąpi awaria jądra. Jeśli to nastąpi, ekran będzie słaby, a następujący komunikat zostanie wyświetlony (w wielu językach): "Musisz ponownie uruchomić komputer. Przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund lub naciśnij przycisk Reset".

W systemie Mac OS X pliki PANIC można wyświetlać przy użyciu wbudowanej aplikacji Konsola, rozszerzając DIAGNOSTIC INFORMATION & rarr. Diagnostyka systemu Raportuje lokalizację na liście dzienników.

Jak otworzyć plik PANIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PANIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PANIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PANIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PANIC

Inne problemy z plikiem PANIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PANIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PANIC:

  • plik PANIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PANIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PANIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik