• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PAC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PAC. Jeżeli chcesz otworzyć plik PAC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PAC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Atari STAD Image Format Netscape

Co to jest plik PAC?

Plik konfiguracyjny używany przez przeglądarki WWW do wybrania odpowiedniego serwera proxy. Zawiera funkcję JavaScript o nazwie FindProxyForURL definiującą zasady wyboru serwera proxy na podstawie podanego adresu URL. Służy do kontrolowania i równoważenia obciążenia ruchu internetowego, zwłaszcza w środowiskach korporacyjnych.

Pliki PAC są włączone w przeglądarkach sieci Web, wprowadzając adres URL pliku PAC w ustawieniach połączeń proxy lub używając protokołu WPAD (Proxy Auto Discovery). Po wykonaniu plik PAC zwraca łańcuch znaków z co najmniej jednym adresem URL serwera proxy.

Pliki PAC zazwyczaj są przechowywane na serwerze sieci Web i są nazywane proxy.Pac.

Ponieważ pliki PAC zawierają kod JavaScript, mogą być edytowane za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik PAC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PAC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PAC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PAC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PAC

Inne problemy z plikiem PAC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PAC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PAC:

  • plik PAC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PAC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PAC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik