• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P7S

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P7S. Jeżeli chcesz otworzyć plik P7S, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P7S

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PKCS #7 Signature Format N/A

Co to jest plik P7S?

Plik P7S to wiadomość e-mail zawierająca podpis cyfrowy. Może być używany do wysyłania bezpiecznych e-maili, które mogą być przeglądane tylko przez zamierzonego odbiorcę. Pliki P7S sprawdzają, czy adres e-mail pochodzi od tego, z kim się uważa, a e-mail nie został zmodyfikowany w trakcie tranzytu.

Większość aplikacji poczty e-mail, takich jak Microsoft Outlook, Apple Mail i Mozilla Thunderbird obsługuje podpisy cyfrowe. Jeśli jednak program pocztowy nie obsługuje podpisów cyfrowych, plik P7S może pojawić się jako załącznik (smime.P7s) do wiadomości e-mail.

Programy pocztowe z plikami P7S używają PKCS (Public-Key Cryptography Standard) # 7 do podpisywania wiadomości e-mail.

Jak otworzyć plik P7S?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P7S jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P7S z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P7S którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P7S

Inne problemy z plikiem P7S

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P7S nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P7S:

  • plik P7S którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P7S z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P7S nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik