• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P7C

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P7C. Jeżeli chcesz otworzyć plik P7C, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P7C

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PKCS #7 Certificates Format N/A

Co to jest plik P7C?

Cyfrowy plik certyfikatu używany przez różne aplikacje do uwierzytelniania tożsamości internetowej. Podobnie do pliku .P7B, z którego oba zawierają klucz publiczny używany do weryfikacji jednostki używającej kryptografii klucza publicznego.

Gdy plik P7C został zaimportowany do programu, oprogramowanie zwykle umieszcza zweryfikowaną jednostkę na swojej liście zaufania.

Jak otworzyć plik P7C?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P7C jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P7C z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P7C którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P7C

Inne problemy z plikiem P7C

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P7C nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P7C:

  • plik P7C którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P7C z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P7C nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik