• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P2S

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P2S. Jeżeli chcesz otworzyć plik P2S, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P2S

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCSX2 Saved State PCSX2

Co to jest plik P2S?

Plik utworzony przez PCSX2, emulatora PlayStation 2 (PS2). Zapisuje migawkę stanu emulatora podczas grania. Umożliwia graczom załadowanie emulowanego stanu i kontynuowanie od stanu dokładnie tak, jak zostało zapisane.

Pliki P2S są zapisywane domyślnie do katalogu PCSX2sstates, który często znajduje się w katalogu domowym użytkownika. Nazwy plików są zapisywane za pomocą numeru seryjnego gry i kodu CRC oraz numeru gniazda. SLUS-12345_ (0D386A2) .00.P2s to przykładowa nazwa pliku, gdzie "SLUS-12345" jest numerem seryjnym, (0D386A2) jest kodem CRC, a "00" jest numerem szczeliny.

Przedrostki numeru seryjnego (eG, "SLUS") wskazują region dla zwolnienia dysku gry. Na przykład "SLUS" odnosi się do wydań NTSC-US (USA), "SCUS" dotyczy wersji NTSC-U / C (USA Plus Canada), "SLES" i "SCES" odnoszą się do wydań PAL-E (Europa) i "SCPS", "SLPA", "SLPM" i "SLPS" odnoszą się do wydań NTSC-J (Japonia).

Format P2S został wprowadzony z wersją PCSX2 0.9.8. Te stany nie są zgodne z starszymi wersjami. Dodatkowo starsze stany zapisu, które nie korzystają z rozszerzenia plików, nie są kompatybilne z wersją 0.9.8 programu PCSX2.

Jak otworzyć plik P2S?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P2S jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P2S z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P2S którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P2S

Inne problemy z plikiem P2S

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P2S nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P2S:

  • plik P2S którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P2S z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P2S nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik