• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik OZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Opera Job Management Compressed Format Opera Company

Co to jest plik OZ?

Skompresowany plik utworzony przez Opera Job Management, aplikację służącą do zarządzania i kontroli produkcji drzwi i okien. Zawiera dane kopii zapasowej generowane przez oprogramowanie. Przechowuje zawartość w zastrzeżonym formacie, używającym bibliotek Gzip. Służy do tworzenia kopii zapasowych i udostępniania danych aplikacji jako załączników automatycznie generowanych e-maili.

Pliki OZ są tworzone za pomocą narzędzia oz.Exe, dołączonego do programu Opera Job Management. Mogą być także generowane na starszych komputerach DOS za pomocą narzędzia ozdos.Exe w wersji 8-bitowej.

Opera Job Management to aplikacja systemu Windows, ale może także działać w systemie Linux z zainstalowanym Wine.

Jak otworzyć plik OZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OZ

Inne problemy z plikiem OZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OZ:

  • plik OZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik