• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OVF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OVF. Jeżeli chcesz otworzyć plik OVF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OVF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Virtualization Format Package VMware

Co to jest plik OVF?

Plik tekstowy opisujący pakowanie i dystrybucję oprogramowania działa na maszynach wirtualnych. Sformatowany przy użyciu specyfikacji Open Virtualization Format (OVF). Zoptymalizowany do dystrybucji i jest neutralny dla platformy.

Jak otworzyć plik OVF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OVF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OVF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OVF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OVF

Inne problemy z plikiem OVF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OVF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OVF:

  • plik OVF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OVF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OVF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OVF
OVF do VMDKOVF do OVA