• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTB. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nokia OTA Bitmap Format Nokia

Co to jest plik OTB?

Obraz nadawczy (OTA) używany do przesyłania zdjęć między telefonami komórkowymi Nokia i Siemens. Zapisuje czarno-biały obraz bitmapowy zawierający maksymalnie 255x255 pikseli. Może być zapisany w formacie szesnastkowym lub formacie binarnym.

Pliki OTB są przesyłane jako seria jednego lub więcej SMS-ów.

Nokia Multimedia Player został przerwany i nie jest już dostępny do pobrania.

Jak otworzyć plik OTB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTB

Inne problemy z plikiem OTB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTB:

  • plik OTB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OTB
OTB do ART