• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik OSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenStreetMap Data Format OpenStreetMap

Co to jest plik OSM?

Plik XML utworzony w formacie OpenStreetMap (OSM), który służy do zapisywania informacji o mapie ulicy. Zapisuje dane w postaci "węzłów" (punktów), "sposobów" (połączeń) i "relacji" (właściwości ulic i obiektów, np. Znaczników).

Pliki OSM mogą być wykorzystywane do tworzenia małych map ulicznych lub mogą być skalowane do przechowywania ulic na całym świecie. Projekt OpenStreetMap utrzymuje swobodnie dostępny plik o nazwie Planet.Osm, który jest stale rozwijającą się bazą danych na ulicach świata.

Projekt OpenStreetMap wykorzystuje interfejs WWW do wyświetlania i eksportowania danych OSM. Istnieje również wiele witryn FTP obsługujących dane do pobrania.

Jak otworzyć plik OSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OSM

Inne problemy z plikiem OSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OSM:

  • plik OSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik