• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ORIG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ORIG. Jeżeli chcesz otworzyć plik ORIG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ORIG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Original Format N/A

Co to jest plik ORIG?

Plik, który mógł pochodzić z różnych programów. Przechowuje kopię zapasową pliku, który został przemianowany na rozszerzenie ".Orig", dzięki czemu użytkownik wie, że jest to oryginał. Najczęściej tworzone ręcznie przez użytkownika, a nie przez program.

Podczas tworzenia plików ORIG należy nadać nazwę pliku w taki sposób, aby łatwo było zapamiętać typ pliku oryginalnego. Na przykład podczas tworzenia kopii zapasowej pliku XML można użyć rozszerzenia złożonego ".Xml.Orig", abyś wiedział, że jest plikiem XML.

Oryginalne pliki również korzystają z rozszerzenia .ORI.

Jak otworzyć plik ORIG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ORIG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ORIG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ORIG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ORIG

Inne problemy z plikiem ORIG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ORIG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ORIG:

  • plik ORIG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ORIG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ORIG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik