• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OPUS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OPUS. Jeżeli chcesz otworzyć plik OPUS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OPUS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Opus Audio Format Xiph.Org

Co to jest plik OPUS?

Plik OPUS to plik audio utworzony w formacie Opus (zwanym również "Ogg Opus"), stratnym formatem audio opracowanym w Internecie. Używa zarówno kodeków SILK (używanych przez Skype'a), jak i CELT (z Xiph.Org) i obsługuje zmienne przepływności od 6 kb / s do 510 kb / s.

Kodeks Opus jest używany do Voice over IP (VoIP), wideokonferencji, czatu w grze. Format Opus został znormalizowany przez IETF i jest utrzymywany przez Xiph.Org.

Ponieważ kodeka Opus jest głównie używany do przesyłania strumieniowego, pliki z rozszerzeniem ".Opus", które są szyfrowane koderem Opus, nie są powszechne.

Jak otworzyć plik OPUS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OPUS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OPUS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OPUS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OPUS

Inne problemy z plikiem OPUS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OPUS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OPUS:

  • plik OPUS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OPUS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OPUS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik