• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OPJ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OPJ. Jeżeli chcesz otworzyć plik OPJ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OPJ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OrCAD Capture Project Format Cadence Design Systems

Co to jest plik OPJ?

Plik projektu CAD stworzony przez OrCAD, program przeznaczony do projektowania obwodów elektrycznych, zwany PCB (płytki drukowane). Zapisuje odniesienia do plików zawartych w projekcie oraz ustawienia projektu. Zwykle referuje co najmniej plik projektu .DSN. Służy do przechowywania informacji o projekcie PCB razem.

Pliki OPJ są zapisywane w formacie zwykłego tekstu, ale zamiast edytora tekstu można je modyfikować tylko za pomocą interfejsu użytkownika OrCAD.

Jak otworzyć plik OPJ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OPJ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OPJ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OPJ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OPJ

Inne problemy z plikiem OPJ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OPJ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OPJ:

  • plik OPJ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OPJ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OPJ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik