• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGA. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ogg Vorbis Audio Profile Format Xiph.Org

Co to jest plik OGA?

Format kontenera audio, który może używać jednego z kilku schematów kodowania, w tym Ogg FLAC, Ghost i OggPCM. Mogą też używać kompresji Ogg Vorbis lub Speex, chociaż te kodeki nie są zalecane przez Xiph.Org z powodu niektórych problemów ze zgodnością (rozszerzenie rozszerzenia .OGG powinno być używane zamiast Ogg Vorbis i Speex).

Twórcy formatu OGA, Xiph.Org, wydali pakiet kodeków DirectShow, który pozwala programistom na włączenie obsługi OGA w otwartych i komercyjnych aplikacjach Windows.

Pliki audio Ogg Vorbis częściej używają rozszerzenia pliku OGG.

Jak otworzyć plik OGA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGA

Inne problemy z plikiem OGA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGA:

  • plik OGA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik