• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OFX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OFX. Jeżeli chcesz otworzyć plik OFX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OFX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Financial Exchange Format N/A

Co to jest plik OFX?

Plik OFX to plik danych finansowych utworzony w formacie Open Finance Exchange (OFX), otwarty format przesyłania danych między sprzedawcami, konsumentami i systemami finansowymi. Zawiera transakcje, oświadczenia i inne informacje finansowe. Pliki OFX są zazwyczaj wysyłane do poszczególnych użytkowników jako karty kredytowe lub wyciągi bankowe od instytucji finansowej.

OFX jest formatem plików opartym na SGML ujednoliconym w 1997 roku przez Intuit, Microsoft i CheckFree. Zastąpiła format Open Financial Connectivity (.OFC) używanym przez Microsoft Money i jest obecnie standardowym kontenerem dla informacji finansowych w ramach Open Financial Exchange Consortium.

Jak otworzyć plik OFX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OFX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OFX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OFX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OFX

Inne problemy z plikiem OFX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OFX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OFX:

  • plik OFX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OFX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OFX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OFX
OFX do NUMBERSOFX do PDF