• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik OEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Opera Add-on Format Opera Software

Co to jest plik OEX?

Plik rozszerzenia używany przez przeglądarkę internetową Opera. Zawiera dane dodające nowe funkcje do aplikacji. Może być używany do widżetów interfejsu użytkownika, na przykład przycisków i pasków wyszukiwania lub do uruchamiania ukrytych funkcji w tle.

Pliki OEX zostały wprowadzone w Opera 11. Format pliku oparty jest na specyfikacji W3C Widget.

Jak otworzyć plik OEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OEX

Inne problemy z plikiem OEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OEX:

  • plik OEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik