• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODS. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenDocument Spreadsheet Format Oracle

Co to jest plik ODS?

Plik ODS to arkusz kalkulacyjny utworzony przez program Calc dołączony do pakietu Apache OpenOffice. Przechowuje dane w komórkach zorganizowanych w wiersze i kolumny. Pliki ODS są sformatowane przy użyciu standardów OASIS OpenDocument XML.

Calc jest jednym z kilku programów dostępnych w pakiecie OpenOffice i jest podobne do programu Excel dostępnego w pakiecie Microsoft Office. Plik ODS jest głównym plikiem używanym przez program Calc do zapisywania arkuszy kalkulacyjnych w taki sam sposób, w jaki Excel zapisuje arkusze kalkulacyjne w pliku .XLSX. Chociaż pakiet Microsoft Office jest najpopularniejszym pakietem produktywności, wielu użytkowników pobiera pakiet OpenOffice jako darmową alternatywę. Plik ODS może być widoczny w miejscu pracy, w szkole lub w domu.

Pliki arkusza kalkulacyjnego OpenDocument można otwierać i edytować za pomocą dowolnego programu kompatybilnego z OpenOffice, w tym: NeoOffice (Mac) i LibreOffice (Mac i Windows). Pliki ODS mogą być otwierane w programie Microsoft Excel i zapisywane jako pliki .XLS lub XLSX.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODS

Inne problemy z plikiem ODS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODS:

  • plik ODS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ODS
ODS do XLSODS do CSVODS do HTMLODS do PDFODS do XLSBODS do XLSHTMLODS do XLSMODS do XLSX