• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Document Interchange Format ITU-T

Co to jest plik ODIF?

Kodowany binarny dokument, który używa formatu pliku ODIF (Open Document Interchange Format), który jest częścią standardowej architektury Open Document Architecture (ODA). Zapisuje reprezentację binarnego strumienia danych dokumentu ODA. Używany jako format transportowy odpowiedni do transmisji między systemami.

ODA to architektura dokumentów zorientowana obiektowo, która została opracowana w latach 80. i 90. XX wieku, ale nie była dobrze przyjęta. Jest rzadko używany.

Jak otworzyć plik ODIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODIF

Inne problemy z plikiem ODIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODIF:

  • plik ODIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik