• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCT. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RADIANCE Octree Format Radiance

Co to jest plik OCT?

Skompilowana scena 3D stworzona przez Radiance, kolekcja ray tracing. Umieszcza obiekty, materiały i właściwości oświetleniowe na scenie. Skompilowany z pliku .RAD za pomocą narzędzia linii poleceń oconv, który jest zawarty w pakiecie Radiance.

Jak otworzyć plik OCT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCT

Inne problemy z plikiem OCT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCT:

  • plik OCT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik