• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCR. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
FaxGrapper FAX Transcribed Text Format Nuance Communications

Co to jest plik OCR?

Dokument faksu otrzymał i konwertował na standardowy format tekstowy. Dane obrazu z faksów są konwertowane na tekst czytelny za pomocą optycznego rozpoznawania znaków (OCR). Utworzone przez FAXGrapper, starszy program faksowy, który nie jest już rozwijany.

Jak otworzyć plik OCR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCR

Inne problemy z plikiem OCR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCR:

  • plik OCR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik