• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCA. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Custom Control Library Type Format Microsoft

Co to jest plik OCA?

Plik towarzyszący zapisany w plikach sterowania niestandardowego Visual Basic (.OCX). Zawiera standardowe opisy obiektów, właściwości i metod używanych przez OLE Automation. Utworzone automatycznie przez program Visual Basic i podane w tej samej nazwie co niestandardowe sterowanie, z wyjątkiem rozszerzenia pliku.

Pliki OCA to pliki binarne, które służą jako biblioteki typu extended i cache dla plików OCX. Jeśli plik OCA zostanie usunięty, może zostać przebudowany przez program Visual Basic, ale wymaga dodatkowego czasu.

Jak otworzyć plik OCA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCA

Inne problemy z plikiem OCA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCA:

  • plik OCA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik