• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed 3D Object Format Smith Micro

Co to jest plik OBZ?

Skompresowany trójwymiarowy plik obiektów wykorzystywany przez Poser, program 3D sztuki i animacji. Zawiera punkty, wielokąty, mapy tekstury i inne informacje o obiekcie. Kompresuje pliki .OBJ w celu zmniejszenia pamięci.

Pliki OBZ są używane tylko przez wersje Poser w wersji 5 i 6.

Jak otworzyć plik OBZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBZ

Inne problemy z plikiem OBZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBZ:

  • plik OBZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik