• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bryce Object Format DAZ Productions

Co to jest plik OBP?

Plik obiektów 3D używany przez firmę Bryce, aplikacja do modelowania 3D. Zawiera kolekcję obiektów używanych jako biblioteka do importowania elementów 3D do modelu lub sceny. Służy do przechowywania geometrycznych kształtów, terenu, roślinności i innych obiektów.

Jak otworzyć plik OBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBP

Inne problemy z plikiem OBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBP:

  • plik OBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik