• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBML. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Opera Mini Saved Web Page Format Opera Software

Co to jest plik OBML?

Strona internetowa zapisana przez Opera Mini, przeglądarkę internetową dla platform mobilnych. Zapisano w formacie OBML (Opera Binary Markup Language), który jest kompaktowym formatem służącym do zmniejszania rozmiaru pobranej zawartości sieciowej. Można otworzyć tylko przeglądarkę Opera Mini.

Pliki OBML można otwierać na komputerze za pomocą programów, które mogą emulować przeglądarkę Opera Mini. Przykładami takich programów są OperaMiniLargeDevice i MicroEmulator.

Rozszerzenie pliku OBML zostało wprowadzone do publicznej wiadomości w wersji 3 przeglądarki internetowej Opera Mini, a następnie zostało zastąpione rozszerzeniem pliku .OBML15 z wydaniem wersji 5. Plik OBML nie jest obsługiwany przez przeglądarkę Opera Mini 5 lub nowszy.

Jak otworzyć plik OBML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBML

Inne problemy z plikiem OBML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBML:

  • plik OBML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik