• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OrCAD Capture Design Or Library Cadence Design Systems, Inc.

Co to jest plik OBK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez program O & O DiskImage, kopia zapasowa plików i aplikacja do tworzenia obrazów dysków. Zawiera skompresowany, dokładny duplikat oryginalnych danych pliku. Nie zawiera żadnych informacji o napędzie, takich jak rozszerzenie pliku obrazu dysku, .OMG.

Aby utworzyć plik OBK: Wybierz opcję "Uruchom tworzenie kopii zapasowej plików" na głównej stronie startowej lub wybierz Start i rarr. Kopia zapasowa plików z menu. Wybierz dysk i zaznacz pole wyboru obok plików źródłowych, które chcesz utworzyć, a następnie kliknij przycisk Utwórz kopię zapasową plików. Otworzy się okno "Kopia zapasowa plików" z podświetlonym katalogiem "Target" i innymi opcjami tworzenia kopii zapasowych. Po dostosowaniu opcji do własnych upodobań kliknij przycisk Start. Po zakończeniu procesu kliknij przycisk Zamknij.

Aby przywrócić plik za pomocą pliku OBK: Wybierz polecenie Start i rarr. Odzyskiwanie plików z menu. Przejdź do pliku OBK, który chcesz przywrócić, i kliknij przycisk Otwórz. Wybierz plik, z którego chcesz przywrócić dysk i kliknij przycisk Uruchom odtwarzanie. Zostanie otwarte okno "Odzyskiwanie plików", kliknij przycisk Start. Po zakończeniu procesu kliknij przycisk Zamknij.

Możesz wyodrębnić pliki OBK z aplikacjami typu Win-Zip, z wyjątkiem szyfrowanych plików, które można uzyskać tylko za pomocą programu O & O DiskImage.

Jak otworzyć plik OBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBK

Inne problemy z plikiem OBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBK:

  • plik OBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik