• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBD. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office Binder Document Format Microsoft

Co to jest plik OBD?

Plik utworzony przez Office Binder, program służący do łączenia wspólnych typów plików dokumentów firmy Microsoft. Przechowuje "segregator", który zawiera zbiór obiektów dokumentów pakietu Office. Służy do łączenia zawartości dokumentu z plikami Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Project i Visio.

Program Office Binder jest dołączony do pakietu Microsoft Office 95, 97 i 2000, ale nie jest już obsługiwany w nowszych wersjach pakietu Microsoft Office. Firma Microsoft udostępniła narzędzie do pobrania, o nazwie Unbind, które może nadal otwierać pliki OBD w pakiecie Office 2003.

Jak otworzyć plik OBD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBD

Inne problemy z plikiem OBD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBD:

  • plik OBD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik