• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NWD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NWD. Jeżeli chcesz otworzyć plik NWD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NWD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NavisWorks Snapshot Format Autodesk

Co to jest plik NWD?

Plik CAD utworzony przez firmę Navisworks, program służący do przeglądu i symulacji projektów architektonicznych. Zawiera modele CAD, punkty widzenia kamery, animacje i komentarze użytkowników. Służy do prezentacji i do pokazania starć między projektami CAD.

W przeciwieństwie do plików .NWF, które przechowują tylko odniesienia do plików danych źródłowych, pliki NWD zawierają wszystkie pliki danych źródłowych, dzięki czemu dokument można wyświetlać samodzielnym. W ten sposób pliki NWD działają jako zrzut obrazu z bieżącego pliku projektu.

Możesz przeglądać pliki NWD za pomocą Navisworks Freedom i można publikować pliki NWD w Navisworks Manage, wybierając Plik i rarr. Publikuj z menu aplikacji. Zarówno organizacja Freedom and Manage wchodzą w skład pakietu Navisworks.

Jak otworzyć plik NWD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NWD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NWD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NWD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NWD

Inne problemy z plikiem NWD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NWD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NWD:

  • plik NWD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NWD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NWD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik