• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NT. Jeżeli chcesz otworzyć plik NT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows NT Command Script Format Microsoft

Co to jest plik NT?

Plik systemowy używany przez system Microsoft Windows NT i nowszy do uruchomienia systemu. Zawiera ustawienia i skrypty pobierające zasoby systemu operacyjnego. Nie wolno modyfikować, przenosić ani usuwać, a komputer może nie być w stanie uruchomić.

Przykładowe pliki NT zawierają CONFIG.NT i AUTOEXEC.NT.

Jak otworzyć plik NT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NT

Inne problemy z plikiem NT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NT:

  • plik NT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik