• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NPS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NPS. Jeżeli chcesz otworzyć plik NPS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NPS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NTI Backup Now Drive Based Backup Set Format NTI

Co to jest plik NPS?

Plik kopii zapasowej dysku twardego utworzony przez NTI Backup Now, aplikację do tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Zapisuje odnośnik do odpowiedniego pliku .NPF, który zawiera dane kopii zapasowej. Służy do ładowania i zapisywania zestawu kopii zapasowych.

Pliki NPS mogą być używane do zapisywania pełnych zestawów kopii zapasowych dysku twardego lub kopii zapasowych partycji dysku twardego.

Jak otworzyć plik NPS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NPS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NPS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NPS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NPS

Inne problemy z plikiem NPS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NPS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NPS:

  • plik NPS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NPS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NPS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik