• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NMC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NMC. Jeżeli chcesz otworzyć plik NMC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NMC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcGIS Explorer Map Content Format ESRI

Co to jest plik NMC?

Spakowany plik mapy utworzony przez ArcGIS Explorer, darmową aplikację GIS opracowaną przez ESRI. Może zawierać różne elementy mapy, w tym notatki, foldery, widoki, linki, nakładki obrazu, warstwy usługi GIS, warstwy KML, warstwy rastrowe, warstwy elementów i pakiety warstw. Służy do eksportowania zawartości mapy i dodania jej do innej mapy, która jest otwarta w ArcGIS Explorer.

Pliki NMC różnią się od plików .NMF. Podczas gdy pliki NMF zawierają pełną mapę, która zastępuje bieżącą mapę podczas otwierania, pliki NMC dodają tylko treść do aktualnie otwartej mapy. Pliki NMC są przydatne do udostępniania zawartości mapy innym osobom. Mogą być wysyłane pocztą elektroniczną przy użyciu opcji "E-Mail" na karcie Narzędzia. Mogą być również eksportowane przy użyciu opcji "Eksportuj" na karcie Narzędzia.

Jak otworzyć plik NMC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NMC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NMC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NMC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NMC

Inne problemy z plikiem NMC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NMC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NMC:

  • plik NMC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)