• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NITF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NITF. Jeżeli chcesz otworzyć plik NITF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NITF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
National Imagery Transmission Format U.S. Department of Defense

Co to jest plik NITF?

Format danych obrazowych używany przez rząd USA i wojskowy do przesyłania dokumentów. Może zawierać kombinację tekstu, grafiki i metadanych w jednym pliku. Obsługuje również wiele warstw. Często używane do zdjęć satelitarnych i lotniczych.

Często używany jest format NITF wraz z formatem NASA (Secondary Imagery Format) NATO służącym do przechowywania i przesyłania danych rządowych.

Jak otworzyć plik NITF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NITF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NITF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NITF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NITF

Inne problemy z plikiem NITF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NITF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NITF:

  • plik NITF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NITF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NITF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik