• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik NIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GameBryo Format Gamebase

Co to jest plik NIF?

Model 3D używany przez Gamebryo, silnik gier używany do Fallouta 3, Warhammer Online: Age of Reckoning i inne popularne gry wideo. Obsługuje siatki 3D (geometria), tekstury, cieniowanie i inne właściwości modelu. Używany do przechowywania terenu, obiektów do gier lub innych modeli 3D.

Pliki NIF są również używane do przechowywania modeli "rigged", które zawierają domyślne geometrie, które są używane jako szablony do tworzenia nowych modeli niestandardowych. Pliki NIF można skompilować przy użyciu oprogramowania do tworzenia gier Gamebryo LightSpeed.

NIF oznacza "NetImmerse File". Nazwa pochodzi od NetImmerse, poprzednika Gamebryo.

Jak otworzyć plik NIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NIF

Inne problemy z plikiem NIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NIF:

  • plik NIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik