• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NIB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NIB. Jeżeli chcesz otworzyć plik NIB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NIB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Interface Builder User Interface Resources Apple

Co to jest plik NIB?

Plik utworzony przez Interface Builder, program do tworzenia oprogramowania (dołączony do Apple Xcode) używany do tworzenia interfejsów użytkownika dla aplikacji systemu Mac OS X. Zapisuje składnik interfejsu użytkownika, na przykład okno lub widok, jak również pola tekstowe, przyciski i inne składniki interaktywne.

Choć pliki NIB nie są wymagane w aplikacjach Mac OS X, są powszechnie stosowane, ponieważ tworzenie interfejsów wizualnie w programie Interface Builder często jest łatwiejsze niż tworzenie ich programowo.

Wersja 3 interfejsu Builder wprowadziła format .XIB, który przechowuje te same informacje co plik NIB, ale wykorzystuje format plików tekstowych.

Jak otworzyć plik NIB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NIB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NIB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NIB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NIB

Inne problemy z plikiem NIB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NIB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NIB:

  • plik NIB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NIB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NIB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik